Rodina
a domácnost

Vidíte dobře na práci v kuchyni? Přečtete návod, který je napsaný drobným písmem? Vidíte v zrcadle zřetelně všechny detaily své tváře? Pokud jste si na některou z těchto otázek odpověděli ne, pak je velmi pravděpodobné, že doma nemáte vhodné osvětlení. Dostatek vhodného světla je nezbytný pro to, abyste se cítili dobře. Ať už si to uvědomujete, či nikoliv, právě světlo se velkou měrou podílí na vaší náladě a je proto důležité mu věnovat speciální pozornost.

Všechny místnosti ve vaší domácnosti nemohou být osvětleny stejně. V kuchyni určitě potřebujete silnější světlo než třeba v ložnici. Pokoj, ve kterém trávíte většinu dne, by měl mít intenzivnější světlo, které aktivuje vaši mysl a zbytečně vám neubírá energii. V ložnici je naopak vhodné světlo, které není tak silné a pozvolna vás připraví na spánek.

Zajímavost

Věděli jste, že světlo ovlivňuje pozornost vašich dětí? Nedostatečné osvětlení totiž narušuje procesy v jejich těle, což negativně působí na učení, soustředění, kreativitu nebo krátkodobou a dlouhodobou paměť. Vědecké studie dokázaly, že ve třídách, kde byl dostatek světla, byli žáci po jednom roce až o 20 % rychlejší v matematických testech a o 26 % rychlejší ve čtení. Po instalaci světel se navíc okamžitě zvýšila jejich koncentrace o 8,7 %. Pořiďte si Zdravé světlo domů a pozorujte, jak se vaše děti zklidní a začnou lépe vnímat to, co jim říkáte.

Nejen vaše děti potřebují dostatek světla, aby jejich organismus správně fungoval. Rostliny díky schopnosti fotosyntézy přeměňují světlo, vodu a oxid uhličitý na kyslík, cukry a další látky. Beze světla by však tato chemická reakce, díky které na zemi existuje život, nefungovala. Dostatek denního světla potřebují také zvířata, která v opačném případě trpí stejně jako člověk. Jejich těla mají také své biorytmy a i ty fungují na základě slunečního světla. V tmavých interiérech vašim mazlíčkům dodá naše světlo potřebnou dávku energie.

Realizace

MUDr. Kateřina Martináková, rodinný dům u Jihlavy

Gaudium OD, Stella Fix, Stella Sky

„Při plánování domu jsem dlouho rozmýšlela, jaká světla použít. Když jsem se dozvěděla o firmě Zdravé světlo, rozhodla jsem se se, že právě tohle chci vyzkoušet. Světla jsme nechali instalovat do kuchyně, jídelny a obývacího pokoje, tedy místností, kde trávím aktivní část dne. Díky tomu se cítím výborně po celý rok a méně pociťujeme podzimní výkyvy nálady.“

Paní Frelichová, Praha

Gaudium OD, Nubes, Stella, Stella Fix

„Během podzimu a zimy trpím výkyvy nálady a tak jsem hledala řešení, abych se cítila dobře po celý rok. Od firmy Zdravé světlo jsem si vyzkoušela simulátor slunce a byla jsem s ním tak spokojená, že jsem si nechala jejich svítidla nainstalovat do celého bytu. Teď se cítím mnohem lépe a těším se, že si letos užiju Vánoční období jako nikdy předtím.“

Pan Kübelbeck, rodinný dům, Vimperk

Stella, Pompa, Gemini

„Jsem zastáncem zdravého životního stylu a zajímám se o nové trendy v této oblasti. Koncept firmy Zdravé světlo mě okamžitě zaujal a rozhodl jsem se si jejich světla nainstalovat do své venkovské usedlosti s malými okny, malířského ateliéru i do svého rodinného domu v uliční zástavbě. Změna byla ve všech případech v podstatě okamžitá - mám více energie, pracuje se mi lépe a pozitivní účinky vnímám i na našich pokojových rostlinách. Vřele doporučuji.“

Nejen vaše děti potřebují dostatek světla, aby jejich organismus správně fungoval. Rostliny díky schopnosti fotosyntézy přeměňují světlo, vodu a oxid uhličitý na kyslík, cukry a další látky. Beze světla by však tato chemická reakce, díky které na zemi existuje život, nefungovala.

Dostatek denního světla potřebují také zvířata, která v opačném případě trpí stejně jako člověk. Jejich těla mají také své biorytmy a i ty fungují na základě slunečního světla. V tmavých interiérech vašim mazlíčkům dodá naše světlo potřebnou dávku energie.

Změříme osvětlení ve vaší domácnosti

Některý z našich vyškolených pracovníků přijde k vám domů, změří intenzitu světla a poradí vám, jak lze světelné dispozice vylepšit.

Zpracujeme návrh osvětlení pro domácnosti a pracovní prostory

Na základě měření našeho pracovníka vyhotovíme kompletní návrh osvětlení pro vaši domácnost.

Dodáme vám do domácnosti plnospektrální zdroje pro vaše svítidla

Do všech svítidel, která navrhneme do vaší domácnosti, dodáme plnospektrální zdroje, které zajistí dostatek zdravého světla.