Práce
a studium

Jak v práci, tak ve škole je důležité soustředění a bdělost. Základním předpokladem pro ně je dostatek světla. Abychom probudili svůj organismus, musíme dbát na správné osvětlení místnosti. Proto naše světla obsahují vyvážený poměr všech barev, které v součtu dávají příjemný, chladný tón světla s vysokým podílem aktivující modré složky. Ta společně se zvýšenou intenzitou osvětlení zlepšuje pracovní výkonnost, snižuje chybovost, nehodovost i podíl pracovní neschopnosti. Navíc celkově zlepšuje náladu.

Je naprosto logické, že každý zaměstnavatel chce, aby jeho zaměstnanci byli co nejvýkonnější. Pokud však k tomu nemají správné podmínky, bez ohledu na svou pracovitost nedosáhnou svého maxima. My však jejich organismus dokážeme nabudit světlem. Zdravé světlo totiž prokazatelně zvyšuje koncentraci a posiluje pracovní výkony.

86 %

86 %

našich zákazníků se při používání světla cítí výrazně příjemněji než předtím.

82 %

82 %

našich zákazníků dokáže pracovat lépe a déle bez pálení očí.

Nejde ale jen o práci v kanceláři. Dostatek světla potřebují také řemeslníci, kteří se věnují ruční práci. Ať už je to šití, pletení, výroba šperků, nebo jiné řemeslo, vždy jde o činnost kladoucí zvýšené nároky na zrak. Je tedy důležité, abychom viděli co možná nejostřeji a správně vnímali barvy. K tomu nám pomůže vyšší hladina osvětlení a světlo s vysokým indexem podání barev.

Realizace

Květinářství, paní Zaoralová

Medea

„Jsem ráda, že jsem si do svého květinářství vybrala světla právě od Zdravé světlo. Květiny i další produkty, které prodávám, díky světlu vypadají přesně tak, jak vypadat mají. Navíc mám dobrý pocit z toho, že jsem v práci méně unavená a díky správnému sluníčkovému spektru jsem i v práci jako na dovolené.“

Primavera, kosmetická akademie, Praha

Medea VS 595 LED

„Se Zdravým světlem jsme opravdu velmi spokojeni a neumíme si představit, že bychom se vrátili ke klasickým zářivkám! Při naší práci je kvalitní osvětlení hodně důležité, protože klienti díky němu vše vidí ve správných barvách, a naši zaměstnanci méně namáhají oči. Je to jedna z nejlepších investic, které jsme v naší akademii udělali.“

Česká zemědělská univerzita,
JUDr. Marie Divišová

Medea

Prostory Provozně ekonomické fakulty ČZU v Praze jsme vybavili Zdravým světlem a studenti i přednášející oceňují benefity našeho osvětlení.

,,Mohu potvrdit, že informace o dobrém působení světla byly pravdivé, a že změnu k lepšímu pocítili studenti i pracovníci, kteří světlo používají.”

Koncentraci a bdělost potřebují také lidé pracující v noci. I pro ně je naše světlo ideální volbou. Modrá složka Zdravého světla totiž aktivuje nervovou soustavu a díky tomu zůstává člověk bdělý. Instalací silnějšího osvětlení chladného tónu se sníží chybovosti práce, nehodovost i absence a pracovní výkonnost poroste. Tento jev funguje jak v noci, tak ve dne. Zdravé světlo navíc umožňuje lepší vnímání barev.

Změříme osvětlení ve vaší firmě či škole

Některý z našich vyškolených pracovníků přijde k vám do firmy či školy, změří intenzitu světla a poradí vám, jak lze světelné dispozice vylepšit.

Zpracujeme návrh osvětlení pro vaši firmu či školu

Na základě měření našeho pracovníka vyhotovíme kompletní návrh osvětlení pro vaši firmu či školu.

Dodáme vám do firmy či školy plnospektrální zdroje pro vaše svítidla

Do všech svítidel, která navrhneme do vaší firmy či školy, dodáme plnospektrální zdroje, které zajistí dostatek zdravého světla. Po domluvě lze svítidla také zapůjčit na vyzkoušení.